Supported by
  • ASHFIELD SCHOOL U14s WIN NATIONAL TITLE - see report in Main Menu & NOTTS U16 GIRLS WIN MIDLANDS TITLE

HONOURS LIST 2002 - 2003

NATIONAL COMPETITIONS

English Schools' FA / Sainsbury's Under 11 7-a-side Cup for Boys

NATIONAL SEMI-FINAL


Eastlands School (Meden Vale) 0 Farnham College School (Bucks) 1

Midland Counties Federation Final

Nottinghamshire U15's 3 Derbyshire U15's 1

INTER ASSOCIATION COMPETITIONS

Cobbin Cup (Under 15)
(at Meadow Lane)
Mansfield 3 South Notts 0
Norris Trophy (Under 14)
(at Nottingham Forest Academy)
Nottingham 3 South Notts 1
Intermediate Cup (Under 13)
(at Nottingham Forest Academy)
Nottingham 2  Worksop & Retford 0
Reprotec County Primary Cup Bassetlaw 'A' 1 Nottingham 'A' 1 (shared)
Reprotec County Primary Plate Nottingham 'B' 3 Bassetlaw 'B' 2
Reprotec U11 7-a-sides Winners: Bassetlaw 'A'
Reprotec U11 Indoor 5-a-sides Winners: Bassetlaw 'A'
Reprotec U11 Girls' 7-a-sides Winners: Nottingham 'A'
Reprotec U11 Girls' indoor 5-a-side Winners: Nottingham 'A'

INDIVIDUAL SCHOOLS COMPETITIONS

John Fox Cup
(Under 19)
South Nottm Coll 5 West Notts College 0
C.M.L. Cup
(Under 19)
Ashfield School 4 Garibaldi School 0
Hawkins Cup
(Under 16)
Garibaldi School 2 Meden School 0
Hilary Swinn Cup
(Under 16 Girls)

Dayncourt School 1

Col Frank Seely School 0
Netz Shield
(Under 15)
Christ the King Sch 2 Trinity School 0
Chaplin Shield
(Under 14)
Trinity School 2 Minster School 1
Active Sports Shield
(Under 14 Girls)

Tuxford School 4

Rushcliffe School 0
Graham Cordell Cup
(Under 13)

Rushcliffe School 3

Christ the King School 2
Fred Riddell Shield
(Under 13 Girls)

Gedling School 3

Dayncourt School 2
Co-op Bank Shield    
(Under 12 Boys) Ashfield School 3 Trinity School 0
Under 12 Girls Shield Dayncourt School 4 Rushcliffe School 3
Majestic Trophies Shield
(Under 11)
Lowes Wong 1 Priory School (Gedling) 1 (shared)
George Abbott Shield
(Under 11)
Bentinck School 2 Norbridge School 1
U11 Tournaments:    
6-a-side Shield Winners: Eastlands School (Meden Vale)
Small Schools' Shield Winners: Archbishop Cranmer School (Aslockton)
Indoor 5-a-side Shield Winners: St Augustine's School (Worksop)
Girls' 7-a-side Shield Joint Winners: Tollerton School
Redlands School (Worksop)
Girls' Indoor 5-a-sides Winners: Jesse Gray School (West Bridgford)

NOTTINGHAM FOREST AND NOTTS COUNTY COMPETITIONS

Forest Bowl (U15) Christ the King 2 Rushcliffe School 0
Forest Vase (U14) Rushcliffe School 1 Dayncourt School 0
Gordon Mills Cup (U14) Trinity School 0 Rushcliffe School 0 (shared)
Pavis Trophy (U13) Nottingham 2 South Notts 0

ENGLISH SCHOOLS' FA AREA 'D' COMPETITIONS

Goodhand Trophy (Under 15) Winners: Nottingham
K.W. Blood Trophy (Under 14) Winners: South Notts
Davis Trophy (Under 13) Winners: Nottingham
Simmonds Plate (Under 15) Winners: East Riding

Supported by